Záložky

Knižní záložky

originální dárek

Techniky zdobení pergamenového papíru – parchment craft se dají velmi dobře použít i při výrobě menších projektů jako jsou knižní záložky. Při výběru jak zdobit lze použít všechny techniky nebo je vhodně kombinovat. Vše začne u správné volby pergamenového papíru, který musí mít nejlépe 150 gr. Šikovná tvořilka si poradí i s tenčím nebo silnějším. Velký výběr mají v nabídce  Tvořílci.cz. Jako podklad pod samotnou záložku lze použít jednobarevný karton, jsou ale i se vzory, nebo duhové a jiné. Výběr je na každém z nás a na jeho představě.

Snímek 17510

Velkou vychytávkou při tvoření záložky je originální pouzdro  http://www.tvorilci.cz/pergamano/4381-sada-obalu-na-zalozky-8712623008579.html, které ochrání naši práci před poškozením a prodlouží životnost záložky. Rozměry samotné záložky uděláme podle free šablony, která je zdarma součástí sady obalů. Myslím, že je ideální.záložky

Mě samotné se při výrobě záložek velmi osvědčily grid mřížky, pomocí kterých lze vytvořit nepřeberné množství ozdobných prvků a díky pomůcce je provedení velmi „elegantní“, přesné a vlastně i jednoduché. Perfektní provedení dodá Papírové krajce právě ten punc krásy, nevšednosti a přece jen neokoukané tvorby.

Snímek 17521

Knižní záložka může být krásným originálním dárkem pro naše přátele, kamarády nebo blízké z rodiny, kterým určitě udělá velkou radost. Navíc bude v používání a neskončí v šuplíku jak to bývá s přáníčkem.

záložky

V dnešní uspěchané době, plné komerčních věcí, chvatu a spěchu, je pečlivá, titěrná, nevšední ruční práce pohlazením po duši nejen pro obdarovaného, ale i pro toho kdo daruje.

Snímek 17520

Přeji Vám všem, kteří věnujete čas tomuto tvoření, spoustu krásných nápadu, které úspěšně  realizujete. :-))

7 Comments
US

7 thoughts on “Záložky

 1. Záložky máš moc pěkné. Také já je ráda dělám a využívám grid mřížky. Docela dost čtu a tak je náležitě využiji. Hodně jsem jich věnovala přátelům a obdarovala jsem i rodinu. Koupila jsem si u tvořílků sadu obalů na záložky a mohu potvrdit, že dokonale moji práci ochrání a vypadají elegantněji.

  • Zdravím Alenko, děkuji Ti za zahájení diskuze tady na stránkách.:-))) Jsem ráda, že jsi s obalama na záložky spokojená. Znám Tvé práce a přeji Ti ať se stále daří , těším se na fota a na komentáře k tématu tvoření Papírové krajky. Stejně tak i komentáře k pomůckám, vychytávkám a novým nápadům při práci s pergamenovým papírem.:-)))

 2. Jsem moc ráda, že máme konečně možnost u nás koupit kvalitní nástroje a materiál na papírovou techniku. Pořídila jsem si několik různých embossingových nástrojů s kuličkou i několik stínovačů mám i dírkovače různých velikostí. Už si práci bez nich nedovedu představit. A díky kurzům Pergamano, které jsi vedla, jsem zvládla nejen techniku ale i se zdokonalila.
  Postupně si dokupuji jak mřížky tak i barvy a vše co je potřeba k papírové krajce na http://www.tvorilci.cz.

  • Alenko děkuji za komentář, jsem ráda, že Ti účast na kurzech pomohla, ale vím o Tobě jak jsi šikovná a co vše umíš, takže Ty jsi se už jen opravdu zdokonalila. Ano, já také zastávám názor a mám to podložené vlastní zkušeností, že kvalitní pomůcky jsou nejlepší. Pomalu se dokupuje a je stále co, protože nabídka je opravdu veliká a technik a možností jak zdobit pergamenový papír je nepřeberné množství. http://www.tvorilci.cz/1993-pergamano http://www.tvorilci.cz/1994-papirove-krajky
   Pčeji krásný den a krásné tvoření. Míla.

 3. Dobrý den,
  velice se mi líbí výrobky zhotovené touto technikou. Ráda bych se jí pouze pro svou radost naučila, ale nejsem talent na malování a nevím, kde bych si nějaké předlohy – šablony mohla koupit. Prý se dají obkreslovat i obrázky.
  Děkuji za radu.

  • Dobrý večer, jsem moc ráda, že se Vám Papírové krajky líbí, zajímají Vás a že se chcete naučit techniky k tvoření krajky. Pro laiky je ideální zůčastnit se kurzu. Pro začátek pomohou i knihy přeložené do češtiny. Veškerá vybavení najdete na http://www.tvorilci.cz/. Pro podrobnější vysvětlení mne prosím kontaktujte na mail. adresu. S pozdravem Jašková.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *