Květinový ovál – Dvojice divokých růží.

Květinový ovál – Dvojice divokých růží.

Zdravím všechny nadšence Papírové krajky a pokračuji v malém popisu dalšího projektu tvořeného hlavně embossingem – vytlačováním.

Opět je to z Knihy Umění embossingu – krok za krokem od Kannikar Sukseree.  http://www.tvorilci.cz/knihy-o-tvoreni/7479-pergamano-sukseree-umeni-embossingu-9788026041306.html

Projekt jsem vybrala úmyslně, aby si ladil s předešlým projektem – tulipány. Vyhovoval mi květinový motiv a možnost umístit jej do oválu. Zde jsem trošku upravila konečný vzhled. Originální projekt není v oválu a je řešený trošku jinak.

Nechci se opakovat a znova tady popisovat postup, protože je opravdu totožný s postupem tvoření tulipánů. Tentokrát jsem se snažila více fotografovat.

IMG_0032

Velká výhoda pro majitele knihy v českém překladu, popis postupu a použitých nástrojů je určitě velká pomoc a vodítko, jak začít. Možnost držet se obrázku v konečném provedení také velmi usnadní práci.

008

Na projekt jsem vybrala lehounce žlutý pergamenový papír s gramáží 150gr a na podkladový díl opět klasika obyčejný, bez zabarvení, se stejnou gramáží.  Jediné co jsem musela improvizovat, byl ozdobný rámeček. K tomu jsem použila šablonu od projektu s tulipány. Udělala jsem obvodovou linii a podle ní vystříhala ovál s květinovým motivem. Na to jsem použila dvojjehlu s větší roztečí.

007    IMG_0034    e

Na podkladovém dílu jsem opět použila šablonu a to krajní vnější obvod. Vyzkoušela jsem  jak vyjde perforovací oblouček po obvodu a po zjištění, že to opravdu vyšlo a žádná větší mezera se nekoná, jsem už mohla perforovat slabě přímo na projekt. Po slabém perforování jsem embossingem vytlačila obloučky a pak i vějířky v druhé řadě okraje. Pak zopakovala perforování, to už silně, až po násadku nástroje a okraj vystříhala.

 

004

Nakonec je to opravdu na každé z nás, improvizaci se meze nekladou, můžeme se striktně držet předlohy, ale také nemusíme. Já jsem chtěla, aby oba obrázky měly nepatrné společné ozdobné prvky. Snad bude z fotografie trošku patrné, jak jsem si s tím poradila já.

001

006

No a v konečné fázi už jen spojit oba díly tak, aby to nebylo poznat.  Opět jsem použila dva maličké oboustranně lepící čtverečky jako u minulého projektu.

004 (2)     005

Jako podklad jsem vybrala hnědý karton, myslím si, že ladí s žlutým nádechem pergamenového papíru s květinovým motivem růží. Vyleštit sklo a zajistit sponami a máme hotovo.

 

Z obou obrázků mám velkou radost, tak něják jsem si to představovala. Aby byly spolu a navzájem se doplňovaly. Krásná odměna za docela náročnou, zdlouhavou práci.

003

Tak se těším, že se do projektů pustíte také a že se pochlubíte, jak to dopadlo. Možná se zdá, že je embossing náročný, ale nebojte se toho. Jedině stálým zdokonalováním dostanete do ruky potřebnou jistotu a znalost co můžete a co ne. Hlavně nespěchat, netlačit, opatrně vrstvit a pamatovat, že pergamenový papír má své možnosti a nemůže vydržet vše. Čím více budete na toto myslet a podle toho také s materiálem zacházet, dočkáte se odměny – kouzelné proměny pergamenu v neokoukanou a u nás ještě hodně neobvyklou krásu.

Přeji vám všem krásné tvoření, krásný relax s Papírovou krajkou.

3 Comments
US

3 thoughts on “Květinový ovál – Dvojice divokých růží.

  1. Miluško, děkujeme za krásné výklady. My, které jsme si prošly Tvým skvěle připraveným kurzem (mimochodem to byl silný zážitek) si toto aspoň připomeneme a přesně víme o čem píšeš.
    Díla v této knize jsou skutečně pokladem pro tuto techniku papírové krajky.
    Máš to velmi pěkně a silně vyembossované. Zkoušela jsem oba obrázky a musím konstatovat, že jsou světlejší. Jestli se do nich ještě pustím, přidám jednu vrstvu pro zvýrazněni. Iveta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *