Tvoříme společně – krok za krokem

29.1. 2018

Zdravím všechny nadšence Papírové krajky v novém roce a všem přeji zdraví a pohodu a hodně chuti k tvoření. :-)))

Ráda se s vámi podělím o postup při kterém vznikal „modrý projekt“.  Když jsem se rozhodla, že si udělám okraj podle vlastního nápadu, začínám jako vždy v dolním pravém rohu. Samozřejmě, že jsem si nápad nejdříve promyslela a vyzkoušela cvičně na odstřižku. Splnilo to mé očekávání a tak jsem se dala do práce.V plánu jsem měla klasické přáníčko pohlednicového formátu a ozdobným okrajem a květinovým motivem.

Pergamenový papír se musí na grid mřížce zajistit, aby se neposunul a neujelo nám to o řádku či víc. :-))) Tady jsem použila zabarvený duhový papír, gramáž 150gr a mřížka č. 28. Ta musí být pootočená napříč. No a pak už jsem jen vytlačovala tečky a počítala a počítala. Postupně jsem přidávala řady a když jsem se na konci sešla, dolní i horní kratší strana mi vyšla, dolní i horní roh také, nikde jsem se nepřepočítala což je důležité, opatrně jsem překlopila mřížku i s papírem, umístila na perforovací podložku, takže papír je pod mřížkou a vše co se bude stříhat jsem vydírkovala včetně okraje. Ten je o jednu řadu odsazený, aby se dala doplnit vytlačená linka okraje. Dalším krokem je stříhání. Při použití grid mřížky č. 28 (velké, A4, pravoúhlé), jsou dirky dostatečné velké a stříhání jde dobře a rychle. Až si to zopakuji s použitím mřížky č. 04, asi to bude pracnější. :-)) Mám vystříháno, okraj je dost velký, takže volím drobnější květinový motiv z knihy K. Sukseree. Konečná úprava je opatrně přilepit na karton, vložit ozdobný bílý papír na text a přáníčko je hotové.

Dobrý relax a pročištění unavené hlavy. A spokojenost s výsledkem mého snažení. :-))

     

    

   

Přeji vám všem krásné chvíle s Papírovou krajkou a zvu vás na naše kurzy, nabídku na ně najdete na hlavní straně.

Zdraví Míla.

 

 

24. 9 2017

Po odmlce v této rubrice vás všechny vítám a ráda bych se s vámi podělila o postup při tvoření tohoto projektu.

Předlohu jsem si našla v knize Anneke Oostermeijer a dlouho jsem se k její realizaci odhodlávala, nakonec jsem se do toho dala. Jako první jsem si podle šablony udělala kontura a to bílou a zlatou tuší Tinta.

           

Dalším krokem byl embossing, stippling perforování a pak stříhání. Postupně v etapách, protože je to opravdu náročné na čas.

                                             

Bohužel se mi po vystříhání část krajky rozpadla.

Moje snažení bylo v koncích a zklamání veliké. Nakonec jsem se rozhodla pokusit se defek opravit. Část, kde se stala chyba jsem si znovu vytvořila.

Dlohou dobu jsem se mořila s umístěním chybějící části tak, aby sedla přesně na své místo a mohla jsem ji zespodu na několika místech přilepit. Nakonec se mi to podařilo a přebývající části jsem odstřihla.

Musím se přiznat, že jsem měla velikou radost z povedené opravy a konečně jsem mohla celý projekt dokončit.

Konečná úprava je na hnědém podkladu s tmavě modrým rámečkem z papíru se sametovým efektem. Zbývá dát obrázek zasklít a někoho milého obdarovat.

Anneke velice si vážím Vašich prací, stále z nich čerpám a okoukávám a moc děkuji za tuto úžasnou předlohu.

Všem tvořilkám Papírové krajky přeji krásné tvoření a doufám, že tento projekt bude i jejich cílem. :-)))

 

 

 

 

 

 

Snímek 18533

 

11.3. 2014

Tak pokud jste při prohlížení stránek došli až sem, máte možnost nahlédnout na mé tvoření Papírové krajky. Jmenuji se Míla a pokusím se na tomto místě vkládat fotky  doplněné popisem. Je možnost mne zde kontaktovat, ráda pomůžu, poradím pokud budu moci. :-)))

Pro začátek malá ukázka Papírové krajky.

Obrázek jsem  našla na  pinterestu, šablonku bohužel ne, takže jsem si s tím musela poradit jak to šlo. Začala jsem konturou kreslenou perkem a zlatou Tintou. Následoval embossing, klasika, kulaté tečky udělané pomocí grid mřížky č. 32. Okraj předdírkovaný jehlovým obloučkem, pak doplněný embos. oblouček a nejmenší kytička na dozdobení obloučků. Teprve pak dodělané perforování květů pomocí grid mřížky č. 04.  a konečně se může opakovaně vydírkovat okraj pomocí obloučku, jehly zapichovat až po násadku, aby dirky byly dostatečně velké. Na závěr vystříháme zoubkovaný okraj podle vydírkovaných  obloučků. A Papírová krajka se zajímavým vzorem je na světě.

Šablona není náročná a myslím, že ji zvládnou všichni. Tak se do toho dejte a pochlubte se pak, jak jste se s tím „poprali“.

Těším se na všechny, komu zdobení pergamenového papíru učarovalo stejně jako mě. :-)))

 

1 Comment
US

One thought on “Tvoříme společně – krok za krokem

  1. dobrý den, mám zájem o kurz pergamenové krajky. Bude nějaký probíhat? Jsem z Prahy. děkuju. Martina Rechtoríková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *